ارتودنسی در بارداری

ارتودنسی در بارداری

ارتودنسی در بارداری

آیا در بارداری می توان ارتودنسی کرد؟ آیا با وجود یک بچه در شکم میتوان تحت درمان اصلاح فرم دندان ها قرار گرفت؟ آیا ارتودنسی در بارداری ضرر دارد؟ آیا ارتودنسی با بارداری تداخل دارد؟ عوارض و خطرات این درمان در حاملگی کدامند؟ جوانب مثبت این درمان چیست؟ آیا ارتودنسی در بارداری را میتوانم به بعد از زایمان موکول کنم؟ اصلا بهترین زمان انجام این درمان قبل از حاملگی است یا حین و یا بعد از آن؟

قبل، حین یا بعد از بارداری، بهترین دوره برای ارتودنسی کدام است؟

اینکه خانم های که در سنین بارداری قرار دارند چه وقت برای اصلاح مشکلات دندان های خود به متخصص ارتودنسی دندان مراجعه کنند همیشه یک چالش است. این خانم ها میتوانند از هر زمانی پیش، حین یا بعد از بارداری خود اقدام به درمان کنند. اما درمان ارتودنسی واقعا در کدام دوره بهتر است؟ پس ابتدا بگذارید انجام این درمان، قبل، حین و بعد از حاملگی را به صورت خلاصه بررسی کنیم.

قبل از بارداری

به نظر میرسد با توجه به اینکه خانم ها در این دوره از هر نظر آزاد تر هستند و دغدغه هایشان کمتر است، بهترین موقع انجام درمان، قبل از حامله شدن است. اگر برایتان مقدور باشد که قبل از اقدام به بارداری درمان خود را به اتمام برسانید خیلی خوب میشود. اما با این وجود اگر تحت درمان هستید و هنوز مدت درمان شما باقی مانده است نیز، فرصت خوبی برای بارداری و ادامه درمان است.

ارتودنسی در بارداری

خانم های زیادی وجود دارند که اتفاقا با آغاز حاملگی خود اقدام به انجام درمان ارتودنسی میکنند. با وجود برخی تغییرات گسترده طی این دوره که در بدن خانم ها ایجاد میشود، اما انجام این درمان حتی در این دوره هیچ محدودیتی به همراه ندارد.

بعد از بارداری

به دلیل اینکه درمانهای ارتودنسی نیازمند مراجعه زیاد به متخصصان و کلینیک هستند، مادر تا زمانی که فرزندش بزرگ نشود بهتر است که اقدام به درمان نکند. اگر کسی در خانه دارید که مراقب کودکتان باشد میتوانید طی جلسات ویزیت با خیال راحت به کلینیک بروید، اما اگر در نگهداری از فرزند خود تنها هستید انجام این درمان میتواند کمی دردسرساز شود.


دکتر پیام توکلی

جراح دندانپزشک ، متخصص آسیب شناسی دهان

دندانپزشک متخصص اصفهان

جهت مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر پیام توکلی دندانپزشک متخصص اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

دلایل ایجاد آبسه دندان چیست؟

7 روش‌ برای تقویت مینای دندان

مزایا و فواید درمان ریشه دندان

تاثیر بارداری روی دهان و دندان خانم ها