درمان شکسته شدن دندان جلو

درمان شکسته شدن دندان جلو

در این مقاله از دکتر پیام توکلی دندان پزشک و متخصص آسیب شناسی دهان می خواهیم مطالبی راجع به درمان شکسته شدن دندان جلو برای شما عزیزان ارائه بدهیم در صورت مفید بودن مطلب آن را به اشتراک بگذارید.

شکسته شدن دندان جلو


شکستن دندان جلو یکی دیگر از مسائل می باشد که بنا به دلایل مختلفی رخ می دهد. راه حل های مطلوبی وجود دارد که به شما کمک می کند از این نوع شکستگی ها ایمن باشید از جمله این راه حل ها : از گاز گرفتن هر چیز سفت جدا خودداری کنید. دقت کافی و استفاده از محافظ دهان و دندان در حین فعالیت های ورزشی پر خطر می تواند هم می تواند مثمر الثمر باشد.

در نظر داشته باشید که شکستن دندان می تواند انواع مختلفی داشته باشد به طور مثال شکستن قسمتی از  مینای دندان باعث تضعیف سای قسمت های دندان شود. این نوع شکستگی هیچ گونه دردی ندارد ولی ظاهر دندان به شکل نامناسبی تبدیل می گرد و ممکن است دندان را در مقابل ضربه های بعدی ضعیف تر کند.

روش های درمانی 

راهکارهای درمان دندان جلوی شکسته می تواند موارد زیر باشد:

  • ونیرها : ونیرها از دیگر پوشش هایی هستند که برای درمان شکستن دندان جلو استفاده می شود. از مهمترین ویژگی های آن ها می توان به طبیعی بودن آن ها اشاره کرد. به مدت 30 سال با مراقبت های ویژه دوام دارد.
  • استفاده از روکش دندان: اگر شکستگی یاد شده به دلیل پوسیدگی رخ دهد در این حالت معمولا متخصص دندانپزشک در این زمینه روکش دندان را به عنوان راه حلی برای درمان ارائه می دهد .
  •  شکل دهی مینای دندان: شکل دهی مینای دندان نیز از دیگر راهکارهای درمان دندان جلوی شکسته است که در بیشتر مواقع با باندینگ انجام می شود . در این حالت ظاهر دندان ها زیبایی کافی را کسب می کنند.
  • باندینگ: برای درمان شکستگی های جزئی در دندان بالدینگ مورد استفاده قرار می گیرد. این شیوه ی درمان به مدت 10 سال برای بیمار نتیجه ی مطلوب و مفیدی خواهد داشت و بعد از آن باید ترمیم مجدد انجام شود. این روش ترمیم دندان شکسته جلو دردی ندارد و در طول یک جلسه انجام می شود.

 

ما به شما عزیزان دکتر پیام توکلی بهترین متخصص دندان پزشکی را به شما پیشنهاد می کنیم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به بخش تماس با دکتر مراجعه کنید.